Görev, doğru veya uygun önerme içeriği olup olmadığı açısından, öğrencilerin dili pragmatik biçimde kullanmasını gerektiren bir çalışma planıdır.

Read more...

Bu nedenle, görevin dizaynı öğrencinin belirli formları kullanmaya yöbnlendirse bile, görev öğrencileri anlama öncelik vermeyi ve kendi dildel kaynaklarını kullanmasını gerektirir.Bir görev direk ya da indirek olarak günlük yaşamda kullanılan biçim ön görülerek tasarlanır. diğer dil etkinlikleri gibi, bir görev, üretken ya da kavrayıcı becerilerle sözel ya da yazılı becerileri, hatta çeşitli kavramsal süreçleri birbirine bağlayabilir.
Ellis, 2003


Pedagojik görev, öğrencilerin dikkati anlamı aktarmaya ve harekete geçirmeye odaklandığında, ve amacın formları iletmekten ziyade anlamı aktarmak olduğunda, onları kavrama, beceriyle kullanma, üretme ve etkileşme aşamalarına sokan bir sınıf içi etkinliğidir.
David Nunan, 2004


... ICT’nin dil öğrenimindeki etkisi aşağıdaki gibi özetlenebilir

  • ICT yüksek bir farklılaşma ortaya çıkarır. bireysel ihtiyaçlara ve yeterlilikler ICT kullanımına kolay bir şekilde uyum sağlayabilir.
  • ICT kullanarak çalışmak, öğrencilerde yüksek bir motivasyonu ve katılımı ortaya çıkarır.
  • ICT zenginleştirilmiş içerik sunar ve daha yoğun ve çok algılı bir süreci ortaya çıkarır.
  • Öğretmen, öğrencileri içerikle donatmaktan ziyade onları desteklemeye odaklandığından ICT öğretimi daha verimli kılar.

W. Schrooten, 2006

Bizimle İletişime Girin ve Projemize Katılın

 

Bize katılın

 

Eğer TBLTyi derslerinizde denediyseniz, denemek isterseniz, ya da TBLT hakkındaki düşüncelerinizi paylaşacak birini arıyorsanız bizle iletişime girmekte tereddüt etmeyin. (e-posta formuna bakınız).

 

Daha Fazla Bilgi...